Linoryt na papíře, 103 x 70 mm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1920, signováno vpravo dole Bohuslav Reynek.
Dílo se nachází v databázi Catalogue raisonné Bohuslava Reynka.
Pravost díla potvrzena vnučkou Veronikou Reynkovou.
Grafický list, který máme možnost spatřit, spadá do rané tvorby autora. Bohuslav Reynek je ve svém výtvarném díle autodidaktem, neprošel žádným výtvarným školením, a přesto je jeho práce protkána neuvěřitelným citem pro viděnou realitu a zachycení světa, který tak moc autor senzitivně vnímal. Nabízený linoryt pochází z roku 1920, z období, kdy se jak autorova literární, tak výtvarná práce stýkaly v expresionistickém vyznání. Dílo Cesta bylo reprodukováno v autorově francouzské verzi básnické sbírky Had na sněhu, vydané v roce 1997. Tato sbírka byla poprvé vydána v roce 1924 a to za výtvarného přispění Josefa Čapka. Tato básnické sbírka je svým obsahem rozmanitá, přesto každé básni i ilustraci v ní je společné expresivní ladění, které je pro Reynkovu tvorbu dvacátých let typické. Viděný námět linorytu nás přivádí do vesnické krajiny, do přírody, která byla toliko autorovi blízká a kterou v mnohém využíval jako kulisu, jak pro svou literární tvorbu, tak i tvorbu výtvarnou. Hutnost tiskařské černě, jíž vytvořené linie podtrhují expresivní výraz a utvrzují existenciální poselství, které bylo Bohuslavu Reynkovi blízké po celý čas jeho tvorby. Nabízený linoryt je jedinečný nejen svou datací, ale taktéž svým tvaroslovím, které není pro Buhuslava Reynka v obecném povědomí tak známé, a tak poodkrývá další linii jeho jedinečné tvorby na poli české grafiky.