Olej na plátně, 35 x 27 cm, rámováno, signováno vlevo dole FZ Eberl. František Eberl v předkládaném díle ukazuje svůj cit předložit psychologický portrét. Přestože malíř zvolil námět portrétu, diváka nijak nelimituje, jako je tomu u klasického využití portrétní malby. Zde na nás hledí žena, se svým zádumčivým pohledem, oděná do dobového klobouku, skrývajícího hnědé lokny jejích vlasů. Nejedná se ani tak o portrét, jako spíše detailní pohled na osobnost, charakter lidství zosobněný některou z modelek, jež Eberlovi na Montmartru seděly. Malíř je znám svými intimními pohledy do atmosféry večerních putyk, se vším, co obnášely. Zde se však jedná o čistou studii krásky s kaštanovými loknami a jakýmsi mizivým úsměvem. František Zdeněk Eberl v nabízeném díle vytvořil okno do cizí duše, do světa ulic Francie padesátých let. Nabízené dílo je krásným příkladem osobitého malířova přístupu, práce s lidským námětem, s tvaroslovím tváře, ponejvíce očí. Eberl je stále objevovaným malířem českého původu a jeho díla skrývají stále nevytěžený potenciál.