Olej na kartonu, 50 x 65 cm, rámováno, pod sklem, datace okolo r. 1920, signováno vlevo dole Kaván, zezadu výstavní štítek. Hlinsko, 1941, k oslavě 75 let mistra F. Kavána, kat. č. 134; Vystaveno: FRANTIŠEK KAVÁN, český rok v krajinách (24. 4. – 30. 9. 2018), Galerie Kooperativy v Praze. Publikováno: František Kaván (1866 – 1941), Dílo, Spolek výtvarných umělců Mánes, Pojišťovna Kooperativa, Praha 2018, str. 507, soupis č. 1316.