Olej na lepence, 40 x 52 cm, rámováno, signováno vlevo dole Kaván, Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Předložené dílo Františka Kavána nese všechny znaky jeho tvůrčího konání. Vidíme zde oblíbený námět malíře, a to běloskvoucí zimní krajinu. V tomto případě jsou širé bělavé dáli doplněny stafáží v podobě kamene a stromoví, které rozdělují kompozici na více plánů. Kaván se zde projevuje již ve své vyzrále pozici. Nad popraškem se vznáší narůžovělá nebesa a v dáli oparu se tyčí vrcholky místního reliéfu.