Olej na plátně, 80 x 120 cm, rámováno, datace 1989, signováno dole uprostřed V. Komárek 89.
Lyrický přednes, imaginativní atmosféra, jemná barevná paleta, tak lze charakterizovat nejen nabízený obraz Milovníci hudby, ale i celou uměleckou tvorbu Vladimíra Komárka, která ve svém celku tvoří unikátní a ucelený cyklus výjevů autorovy imaginace. Vidíme zde dvě mužská poprsí, které jsou odděleny stojícími houslemi. Dále je zde vyskládáno pět poháru, které jsou ověnčeny bílými kvítky. Oba aktéři jsou si velice podobní, přeci mají jisté odlišnosti, a to ponejvíce ve svých výrazech. Vladimír Komárek námět stylizoval do svého klasického fantaskního, blíže neurčitelného prostoru se zasněnou atmosférou. Námět je taktéž podtrhnut samotným velkým formátem díla. Milovníci hudby by jistě neměli obdivovatelům autorovy tvorby uniknout.