Olej a email na kartonu, 60 x 48 cm, rámováno, signováno vpravo dole Bělocvětov. Andrej Bělocvětov byl významný český malíř a grafik ruského původu, jehož tvorba je známá svou hlubokou expresivitou a symboličností. Jeho malířský styl se v průběhu času vyvíjel od realistického zobrazování až po abstraktnější a expresivní podání, přičemž se často obracel k lidským postavám a jejich emotivnímu a psychologickému vyjádření. Bělocvětov často čerpal z vlastních zkušeností, včetně svého života v totalitním režimu a osobních zážitků, což dává jeho dílům určitou hloubku a komplexitu. Obraz Křtiny je vynikajícím příkladem jeho figurativní tvorby, patrně z 60. nebo 70. let, kdy se více zaměřoval na emocionální výraz postav. Charakteristické pro tento obraz je výrazné použití červené a černé barvy, což přidává na dramatičnosti a zdůrazňuje expresivitu postav. Jednoduché, stylizované postavy a výrazná barevná paleta podtrhují silné emoce, které Bělocvětov ve své tvorbě často vyjadřoval. Obraz má surrealistický nádech, přičemž je zde důraz na lidskou postavu a rituál, což je v jeho tvorbě často opakující se motiv.