Kombinovaná technika na kartonu, 43 x 56 cm, rámováno, signováno vpravo Beneš. Hledíme na kubo-expresivní práci Vlastimila Beneše. Autor je znám pro své pohledy na žižkovské dvory, erotické kompozice milenců či vesnice a kostely v krajích zapomenutých časů. V daném případě nás autor zavedl do prostoru řečiště Vltavy protékající skrze skalnaté údolí. Dílo je pojato netoliko surově plasticky, jako je Beneš maximálně schopen. Krajinu řeky můžeme nazývat opravdu krajinářským dílem poválečné doby, jež neztrácí nic na citlivosti a melancholii zobrazení. Lze se domnívat, že se jedná o místo nedaleko Davle, které Beneš zhmotnil ve svých díle vícekrát. Meandr řeky se jemně stáčí do stran a kontrastuje tak s přímočarým zobrazením skalisek. V dáli se tyčí kopcovitá krajina zelenavých tónů, která se svými vrcholky dotýká modravých nebes. Výsledný efekt podtrhuje zrcadlení na vodní hladině. Odstínem barev a škálou jejich intenzity, lze dílo zadatovat do padesátých let. Dílo je kvalitním vzorem krajinářského zaujetí autora. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 120 000 – 180 000.