Olej na plátně, 59 x 41 cm, rámováno, pod sklem, datace 1926, signováno vpravo nahoře F. X. BÖHM 1926. Vystaveno: Revue du Vrai et du Beau, Paris 26. 4. 1926. Autorem malby je František Xaver Böhm, který po studiu na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Josefa Loukoty, Jana Preislera a Vlaho Bukovace působil jako středoškolský učitel kreslení v Šumperku, Třeboni a Praze. Byl členem několika skupin a spolků, mj. Sdružení výtvarníků v Praze, Sdružení jihočeských výtvarníků a Sdružení pražských výtvarných umělců. Svá díla vystavoval např. v Obecním domě v říjnu roku 1934 na Padesáté jubilejní členské výstavě Sdružení výtvarníků v Praze. Böhm je taktéž autorem odborné příručky Barva v teorii a praxi, jež vyšla v roce 1932. V aukci nabízené dílo pochází z cyklu ""Lásky z ulice"", vystaveného v dubnu 1926 v Paříži. Böhm v něm představuje svůj jemný a zkratkovitý malířský rukopis charakteristický pro žánr sociálního civilismu. Obraz, stejně tak jako celá Böhmova tvorba, se soustřeďuje na figurální kompozice se sociálním podtextem.