Tuš a akvarel na ručním papíře, 29 x 42 cm, rámováno, pod sklem, datace 2021, signováno zezadu J. Bolf.
Josef Bolf je v současnosti jedním z nejvýraznějších současných českých malířů, jehož tvorba se vyznačuje temnou a introspektivní atmosférou. Bolf často čerpá z osobních vzpomínek, zážitků z dětství a těžkých emočních témat, jako jsou melancholie, ztráta či úzkost. V jeho dílech se často objevují postavy, které jsou deformované, zraněné nebo zahalené smutkem, což dodává jeho tvorbě silně existenciální a expresivní ráz. Bolfovy obrazy kombinují surrealistické prvky, temnou fantazii a narativy založené na introspektivní sebereflexi. Cyklus obličeje je jedním z jeho významných témat, kde se zaměřuje na lidské tváře, které většinou mají zvířecí masku, přičemž kombinace realistických a expresivních prvků dodává obrazům silný emoční náboj. V těchto portrétech, které jsou často zasazeny do temného a snového prostředí, Bolf zachycuje křehkost lidské existence, ktera provází jeho postavy.