Olej na plátně, 27 x 35 cm, rámováno, datace 1948, signováno vpravo dole Borés 48. Francisco Bores byl významnou osobností evropského umění dvacátého století. Jeho přítomnost měla zásadní význam v druhé vlně španělských umělců, kteří přišli do Paříže ve dvacátých letech 20. století, mezi něž patřil příkladem Pablo Picasso, Ginés Parra, Pedro Flores či Antoni Clavé. Mezi nejdůležitější ovlivňující prvky malířovy tvorby patřilo dílo již zmíněného Pabla Picassa a Henriho Matisse. U prvého vidíme v autorově tvorbě obdiv k souputníkovu způsobu konstrukce forem a jeho klasicistní nótě a později i jeho kubistické explozi. Z Matissova konání lze vyčíst Borésovu inspiraci v expresivním podání barev a obecně hře s barevnou paletou. Viděné Zátiší s citrony je reprezentativním vzorkem autorova poválečného rozjímání nad přístupy a dílkem vysokých kvalit evropského rozměru.