Barevné fixy na papíře, 13 x 13 cm, rámováno, v paspartě, pod plexisklem, datace 1979, signováno dole uprostřed Boštík 79.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp.
Nabízena kresba je vzácným dílem z produkce svého autora. Předložená geometrická kresba souvisí s neobyčejnou cestou Václava Boštíka na výstavu do Říma, Zde v roce 1977 autor vystavoval v prostorách experimentální divadelní a malířské skupiny Gruppo Altro. Tuto výstavu zorganizoval slavný italský tvůrce Achille Perilli, v jehož ateliéru Boštík tvořil. Vidíme zde práci, která je datována do roku 1979, tedy dva roky po jmenované výstavě. V Římě se autorovi podařilo pro své dílo rozvinout zcela nový přístup k lineárnímu členění plochy, jenž byl takřka odosobněný, svou formou strohý, a přesto bylo docíleno skvělého estetického vjemu. Václav Boštík se dostal se na samou hranu vizuálna své tvorby. Boštík roku 77 došel k oproštění se od lyriky svého díla a dospěl k práci se samotnou linií zvolených barev. V daném případě jsou použity barevné fixy čtyř barev, jež vytvářejí geometrickou mříž, neprostupnou a přeci vzdušnou, svou formou jednoduchou ale svým rytmem a precizností dosahujíc té nevyšší úrovně. Podobné práce autora se takřka na aukčním trhu nevyskytují.