Strukturální grafika, 20,6 x 37,4 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1960, signováno vpravo dole Vladimír Boudník 1960-IX.
Autor díla patřil mezi iniciátory poválečné linie abstrakce, definované pojmem informel a zasadil se též o vlastní směr tzv. explosionalismus, který počal rozvíjet již od konce 40. let. Vladimír Boudník vytvořil za pomoci toho nového směru umělecký princip emocionality uvolňující lidskou obrazotvornost a asociační schopnost. Autor nabízeného díla pracoval převážně jako grafik. Jeho tvorba se zakládala hlavně na strukturách a surovinách materiálů, se kterými pracoval po dobu svého zaměstnání nástrojáře či dílenského rýsovače. Autorova práce se rozvíjela v řadách strukturální nebo aktivní grafiky, popřípadě v monotypech založených na uvolněném malířském gestu. V roce 1960 se účastnil obou Konfrontací, neveřejných ateliérových výstav mladých abstraktních umělců. Nabízené dílo vychází z autorovy lásky k materii, jež nás obklopuje, z jeho lásky interpretovat krásu struktur. Boudník byl fascinován nahodilostí struktur, jež se tvořily na zborcené omítce pražských domů či produktem, který mu vznikal pod rukama v době jeho oficiální profese. Předložená Boudníkova grafická práce je krásným příkladem autorova díla šedesátých let, jeho jedinečného přístupu a umu tvořit nový svět možností. Práce Vladimíra Boudníka jsou pokaždé svou podstatou originály, a to platí taktéž i o díle nabízeném v dané aukci.