Olej na plátně, rentoilováno, 88 x 95 cm, rámováno, datace 1902, signováno vpravo dole Oto Bubeníček 1902.
Pohlížíme na velkoformátové plátno jednoho ze známých zástupců Mařákovy školy. Ota Bubeníček zde ztvárnil přímo detail přírody, kdy vymaloval kamenité koryto říčky. Kameny zde vystupují jako neochvějní strážci toku. Ota Bubeníček zde přivádí diváka do jedinečného světa daného místa. Zdá se, že bychom mohli přímo vstoupit do daného momentu zachycení malby, ochladit svá chodidla v horkém letním dni v chladné hladině říčky. Hladina vody je zde vymalována tak, že zrcadlí zelenavé vršky reliéfu krajiny. Předloženým plátnem se Ota Bubeníček představuje nejen jako malíř milovaných krajin, ale též i citlivý malíř idylických koutů přírody.