Olej na lepence, 21,5 x 35 cm, rámováno, signováno vpravo dole O. Bubeníček. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Nabízené dílo pochází z palety a štětce autora, jenž studoval u významného českého krajináře Julia Mařáka a který byl známý svými krajinomalbami a láskou k české přírodě, Oty Bubeníčka. Jeho díla často zachycují scenérie českého venkova, lesy a chalupy, a vyznačují se klidem a harmonickými barvami. Jeho oblíbenými malířskými destinacemi byly například Krkonoše, Tatry, Valašsko, ale také jižní Čechy. Nabízené plátno zřejmě namaloval v okolí Mladé Vožice, kde se nachází i hora Blaník. Scéna je pojata výraznou teplou barevností s valéry červené, zelené a oranžové. Celý námět pak korunují bujná oblaka, která obrazu dodávají líbivou podzimní atmosféru.