Olej na lepence, 25 x 49,5 cm, rámováno, datace 1912, signováno vpravo dole OBubeníček 912. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Dílo Letní krajina je plátnem autora, který se proslavil svou láskou zachycovat krajinu ve všech jejích polohách. Ota Bubeníček zde vytvořil krásný, prosvětlený pohled na krajinu mnoha barev. Ta je však ponejvíce tvořena odstíny zelené, která ovládá první plán obrazu. Ten je v celé své šíři vyplněn loukou a jejím kvítím, které malíř vyobrazil za pomocí letmých, ale hutných tahů barevné pasty. Na louce nechybí ani kupky sena, do kterých se opírá slunce svými paprsky. V přilehlém okolí začíná svůj příběh malý les či větší remízek, který rozděluje části viděné louky, pole a dotváří idylu nádherné krajiny s malou vrchovinou. Mračna jsou zde naznačena jen jemně, aby podtrhli existenci nebes a nesoupeřili s krásou zemské zeleně. Ota Bubeníček se zde projevuje jako opravdový mistr zachycení atmosféry viděné krajiny a předává ji skrze svůj vysoký um divákovým očím. V popředí nanesené tahy tvořící květenu lákají diváka, aby vstoupil do výjevu a prošel se výším porostem, dotkl se stébel trávy a pocítil vůni lesa a posekané trávy. V pozadí divák vidí další údolí, s možná podobným příběhem. Dílo Letní krajina působí velice komplexně a vyrovnaně. Bubeníček dílo vytvořil s grácií vyzrálého malíře, který ví, jak zacházet s perspektivou a barevnou paletou. Letní krajina je krásnou ukázkou malířovy práce desátých let a výtečnou krajinářskou prací.