Olej na kartonu, 37 x 24 cm, rámováno, datace 1900, signováno vlevo dole O.Bubeníček 1900.
Viděné dílo je krásnou koloristickou prací svého autora. Ota Bubeníček v roce 1900, jako je vročení díla, nebyl ani třicetiletým malíře, a přesto je zde vidět silná vyzrálost tahů a kontrola na kompozicí. Pohled se nám otevírá do kraje vodní plochy, která se leskne za světla slunečních paprsků a zrcadlí stromoví a zeleň samotného břehu. Dílo se ponejvíce nese v tónech zelené, jejíž rozsah malíř zvládl s vysokou bravuro. Podložka díla je řešena nevšedně vertikální cestou, která je skvěla využita za pomoci perspektivy pohledu tvůrce, který vrcholí v blankytném nebi. Pohled je veden zpoza zeleň, v zákrytu dlážděného břehu, který se dále nese do poloviny kartonu. Divák má tímto takřka nakročeno k tomu, aby se stal součástí viděného momentu a usedl na břeh a kochal se krásou povodí.