Olej na plátně, 86,5 x 89 cm, rámováno, datace 1910, signováno vpravo dole OBubeníček 10.
Nabízené plátno je svou kvalitou a formátem referenčním dílem svého autora. Obraz Výhled do kraje je příkladným dílem Oty Bubeníčka z doby jeho zaujetí kolorismem. Plátnem je prosycena autorova úcta k secesi a zároveň doznívajícího postimpresionistického hnutí Evropy. V prvním plánu malíř uvádí oko diváka přímo do jiskrné krajiny, vede ho po cestě dále do kraje a otevírá mu idealistickou krajinu se vší krásou barev přírody. Výhled do kraje je efektním dílem autora, dokazuje jeho pevné místo v dějinách českého krajinářství a taktéž pro diváka pootvírá malířovo rané období tvorby.