004 | VĚČNÉ LÉTO 1914
ČÍHAL Marek (1986)
- dosažená cena: 50 000 CZK
dosažená cena: 50 000 CZK
26.6., 20:05 14773 50 000 CZK 26.6., 20:07 14773 50 000 CZK Akryl na plátně, 120 x 120 cm, rámováno, datace 2016, signováno zezadu Číhal Marek 2016.
Marek Číhal je již po několik let součástí české současné výtvarné scény, do které promlouvá svým osobitým a nezaměnitelným projevem. Nabízené dílo Věčné léto 1914 spadá do autorovy série tak zvaných mocnářů, námětové linky inspirované velkými postavami napříč dobou. Marek Číhal svébytně využívá barevné pasty, se kterou nakládá, jak v pastózní formě liniové struktury, která je pro něj přímo signifikantní, tak i ve formě ohraničených plných ploch, které výtečně doplňuji onen kresebný styl. V daném díle jsme svědky právě takovéto kompilace, která výsledně tvoří expresivně laděný výraz. Plátno provází typická grotesknost skloubená s pohlcující hrou barev, jenž společně působí pro oko diváka provokativně a zároveň navozuje pocit iluzivního světa, jisté naivnosti, která působí nejen pozitivním dojmem, ale má v sobě spojující prvek pro každého z nás.