Olej na plátně, 51 x 41 cm, autorsky rámováno, datace 2019, signováno vpravo dole LACO 19. Text autora k dílu: Mesto bez kriminality Jmenuje se Dobrákov nad tekutinou. V tomhle městě nedošlo k žádnému zločinu až na jeden, když manžel Martin Kubík řekl svojí ženě neomaleně „Ty si divná!“. Ona okamžite omdlela a keď sa prebrala zavolala policiu a Kubika odvedli v poutech do nechvalně známé věznice s nazvem Nafurt. Vrátil se domu a manželka byla vdaná za dva chlapi. Jediná radost co mu zústala, že mu dovolila zaplatit dluh na baríku. V Dobrákově platí zákon, že když zabiješ politika nebo policajta, tak to není trestný čin. Kubík se potom vystěhoval do Nemecka, kde vystudoval univerzitu „Flaschenschule“. Po návratu sa živil vracením lahví v Hadovicích na Jedem.