Patinovaný bronz, výška 10 cm, značeno na boku Gutfreund, opatřeno kovoliteckou značkou J. Bartáka. Opatřeno potvrzením autenticity díla od doc. PhDr. Jiřího Šetlíka. Provenience: Sbírka rodiny Oldy Kokoschky-Palkovské. Publikováno: Jiří Šetlík, Václav Erben, Otto Gutfreund, Národní galerie v Praze, Praha 1995, str. 260, č. 307.