Olej na plátně, 66 x 150 cm, rámováno, signováno vpravo dole BK.
Posoudila a pravost díla potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová a PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.
Vidíme autorovo charakteristické dílo reprezentativní velikosti, jež nás zaujme svým manýristickým námětem a taktéž vytříbenou barevností. Beneše Knu¨pfera fascinovala síla moře a mytologické postavy s ním spojené. Tento svět autora provázel bezmála po celý jeho tvůrčí život a je výrazem jeho neobyčejného vidění světa, které jej propojovalo s evropským secesním proudem. Moře v díle malíře hraje málokdy samostatnou roli, naopak se stává jevištěm bájných postav, jako jsou v tomto případě vodní nymfy, najády ležící na skaliskách, oddávající se slunečním paprskům. Umělcova plátna se odlišují svým charakteristickým koloritem ve fialových odstínech, jež se staly Knu¨pferovi signifikantním, stejně jako kontrasty lazur s pastózními nánosy, které navozují dojem skutečného rozbouřeného mořského živlu. V této pozdější práci, patrně z prvního decénia 20. století, se již naplno projevily veškeré malířovy výtvarné schopnosti. Jako obvykle představil malíř pohádkový vyjev s lehkým erotizujícím podtónem, zosobněný mořskými kráskami. Tento přístup je dobově typicky´ pro salónní malbu 19. století. Výtvarně unikátní práce, podpořena svým velkoformátovým rozměrem, diváka zaujme svou zářivosti a vzdušnosti nabízeného prostoru. To vše je navíc umocněno mlhavým obzorem, navozujícím nekonečné mořské dálky a korunováno poletujícími racky, atributem spojení nebeských výšek s mořským světem.