Olej na kartonu, 47,5 x 64 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole J. Ullmann. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. M. Zachař. Hledíme na typické dílo autora. Hledíme na zimní krajinu zasněžené vesnice. Josef Ullmann se ukazuje jako vyzrálý malíř Mařákovy školy. Vidíme zde kráčející ženskou postavu s rudým šátkem na hlavě. Divákům pohled je veden průhledem mezi volným stromovím, jenž už ztratil svůj listnatý šat. Na daném kartonu vidíme typický přístup malíře, jeho rychlé impresivní tahy, jeho růžovějící tóny a v neposlední řadě i průsvit samotné podložky. Po všech stránkách je dílo krásný příkladem malířské práce Josefa Ullmanna.