Olej na plátně, 95,5 x 119 cm, rámováno, signováno vpravo dole OBlažíček, zezadu na blindrámu opatřeno výstavními štítky.
Vystaveno a publikováno:
Oldřich Blažíček 1887-1953: Výběr z životního díla, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, 1974, kat. č. 117.
Oldřich Blažíček 1887 – 1953, Jubilejní soubor malířova díla, Horácká galerie Výtvarného umění, Nové město na Moravě, únor – duben, 1977, kat. č. 58.
Oldřich Blažíček /1887 - 1953/: Výběr z díla, Galerie výtvarného umění v Chebu, 1983, 84, mimo katalog.
Oldřich Blažíček: Souborná výstava k 30. výročí úmrtí, Krajské muzeum Teplice, září – říjen, 1983, kat. č. 77.
Oldřich Blažíček 1887 – 1953, Výstava k stému výročí narození, Západočeská galerie v Plzni, Středočeská galerie v Praze, Horácká galerie v novém městě na Moravě, 1986 – 1987, kat. č. 114.
Nahlížíme na přímo signifikantní práci Oldřicha Blažíčka. Malíř si za námět vzal rozkvetlou stráň, v jejíchž prostorách trhá žena s dítětem běloucí květy stromu. Předložené plátno nese všechny znaky Blažíčkovy schopnosti mistrovsky zachytit a výstižně vyjádřit atmosféru přírody za různého ročního období, v našem případě za jarní nálady pod rozkvetlými stromy. Působivá kompozice, efektní skladba barevných tónů, převážně zelených, bílých a hnědých a radostná nálada charakterizuje předloženou práci. Obraz je naplněn pozitivní energií a poutavou jiskrou barevnosti. Divák je díky důmyslné perspektivě vtažen do děje a přímo cítí svěžest slunného jarního dne. Plátno patří mezi velmi kvalitní a charakteristická umělcova díla, která jsou stále vyhledávanými sběratelskými artikly.
Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích objevují pouze výjimečně a draží se v rozmezí 600 000 – 800 000 CZK.