Olej na plátně adjustovaném na kartonu, 46 x 59 cm, rámováno, pod sklem, datace 1914, signováno vpravo dole J. Ullmann 1914.
Hravé a poutavé dílo Pohled do údolí je typickou ukázkou malíře, jenž podobně jako řada jeho vrstevníků studoval v krajinářské speciálce u Julia Mařáka na Akademii výtvarných umění, Josefa Ullmanna. Malíř si zde pohrál s barevností tak, aby nás co nejvěrněji přenesl do období letních dnů. Pomocí zkratkovitých tahů štětce, místy hraničí s pointilismem, dokázal trefně zaznamenat atmosféru teplého odpoledne, kdy jsou veškeré motivy redukovány na barevné skvrny. Výjimku tvoří velký strom v přední části obrazu. Jeho zčásti zvadlé větvoví navozuje kontrast k veselé barevné krajině v pozadí a připomíná nám tak neúprosné ubíhání času a pomíjivost života.