Olej na kartonu, 50,5 x 66,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole J. ULLMANN.
Svěží malba pochází z palety a štětce jednoho z nejúspěšnější malířů Mařákovy krajinářské školy, Josefa Ullmanna. Na plátně lze sledovat Ullmannův typický rukopis plný zkratkovitosti a vzdušnosti. Autor nás tak přenáší do jedné z nejdůležitějších části roku, a to do období sklizně, kdy si můžeme na jednotlivých úsecích plátna povšimnout buď zlatavé barvy ovsa či výrazně hnědé barvy pole, kam má zřejmě namířeno i farmář s krávami, aby sklidil první rané brambory. Celá scéna je modelována teplou paletou hnědých a zelených tónů. Malíř zde zachytil dobu, kdy letní měsíce pomalu vystřídají podzimní dny.