Olej na plátně, 46 x 55 cm, rámováno, signováno vlevo dole Feigl.
Tato expresivně pojatá malba čtvrti Montmartre je dílem dnes stále neprávem opomíjeného autora židovského původu, jenž byl jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Osma. Bedřich Feigl již od dob svých studií cestoval po celé Evropě, a tak v jeho dílech můžeme nalézt inspiraci řady význačných umělců, jakými byli například Paul Cézanne, Paul Gauguin či Vincent van Gogh. Na nějaký čas se usídlil v Berlíně, kde vystavoval po boku umělců z uměleckého hnutí Neue Sezession. Plátno Place du Tertre, Montmartre patří do série obrazů, které jsou výrazně tímto hnutím ovlivněny. Autor redukuje perspektivu na požadované minimum a klade důraz na zvolenou barevnost a modelaci jednotlivých prvků. Figurální stafáž v prvním plánu je zachycena pouze v jemných náznacích a působí tak pouze jako doplněk celku. Výrazným elementem obrazu je řada stromoví, které jako by hrálo roli brány mezi námi a světem Montmartre a pouze letmo nám dává pohlédnout na dominantu této slavné čtvrti, baziliku Sacré-Cour.