Olej na plátně, 81 x 66 cm, rámováno, datace 1954, signováno EN.
Toto dílo je výtvorem známého malíře, jenž je spojován s německým hnutím Nová věcnost (Die Neue Sachlichkeit), Ernesta Neuschula. Přestože jeho otec chtěl, aby se stal lékárníkem, toužil Ernest ovládnout spíše umění výtvarné. Studoval v Praze i v Krakově a nějaký čas strávil i v Německu. Hodně cestoval a jeho obrazy tak mohly být k vidění třeba v Paříži, Madridu, Barceloně či dokonce v New Yorku. S počátkem druhé světové války utekl kvůli svému židovskému původu do Anglie, kde zůstal až do své smrti. Plátno Akt s drapérií představuje dnes již dobře známý portrétní typ Neuschula. Figura, pro jejíž vytvoření čerpal autor inspiraci právě z Nové věcnosti, sedí na šedavém parapetu pravděpodobně při otevřeném okně. Plošnost celého námětu narušuje pouze zadní cíp pruhovaného závěsu, díky němuž získává práce na živosti.