Olej na plátně, 61 x 81 cm, rámováno, datace 1930, signováno vpravo dole M. Holý 30.
Opatřeno odborným posudkem PhDr. Rey Michalové Ph.D.
Posoudil a pravost díla potvrdil vnuk M. Holého Ak. mal. Petr Berger.
Provenience:
Z rodiny V. V. Štecha.
Souborná výstava obrazů a kreseb Miloslava Holého, S.V.U. Mánes, únor - březen 1948, kat. č. 36.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes Diamant 4. 9. - 1. 11. 2015.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes a Správa Pražského hradu, Praha, 2015, s. 601.
Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D.:
Obraz je autentickým dílem malíře Miloslava Holého. Spadá do jeho vývojově zásadního období, kdy od nedramatické, primitivizující sociální malby přechází k smyslové krajinářské tvorbě vrcholných kvalit v duchu senzualistických a koloristických tendencí 20. a 30. let. V tomto obraze našel Holého bytostný lyrismus formu, která odpovídá jeho záměrům, aby byla určitou protiváhou technicismu a mašinismu moderní civilizace. O jeho významu svědčí i to, že byl představen na autorově souborné výstavě roku 1948 v Mánesu.