Olej na platně, 100 x 81 cm, rámováno, datace 1963, signováno vlevo nahoře R. Wiesner 63, zezadu opatřeno číslem 82.
K dílu přináleží písemné ověření dcery René Wiesnerové.
Richard Wiesner absolvoval studia na pražské Akademii pod vedením učitelů Vratislava Nechleby a Jakuba Obrovského. Pro jeho pozdější tvorbu hrála ale větší roli zahraniční cesta do Francie, kde se setkává s Františkem Kupkou a na vlastní oči tu může obdivovat malby předních francouzských umělců, z nichž prim hrála díla Clauda Moneta. Vyhrocení politické situace a nastolení nového uměleckého směru socialistického realismu značně ovlivnilo Wiesnerovu následující tvorbu. Plátno Čekání sice pochází z období již ne tak úzce spjatého se sorelou, přesto je stále na obraze v malých náznacích zřejmý. Hlavním tématem je zde tajemná ženská figura, kterou malíř usadil do místnosti plné abstrahujících prvků. Šedomodrým valérem pojaté pozadí halí celý námět do pochmurného hávu. Můžeme si jen domýšlet, zda mladá dívčina čeká na svého milého či skleslý výraz ve tváři značí tužbu po dlouho očekávaném miminku.