Olej na plátně, 118 x 97 cm, rámováno, signováno vpravo dole BĚLA KAŠPAROVÁ.
Provenience:
Z pozůstalosti autorky.
Nabízené velkoformátové plátno lze zasadit do pozdější tvorby autorky. Běla Kašparová zde přináší pohled na trojici žen, oblečených ve volném šatu na způsob tógy, dlící v mytické krajině. Jak napovídá název, jsme svědky některého z Libušina vidění či věštby budoucnosti. Vážnosti a napjatosti díla napomáhá nejen zvolená paleta barev, ale již zmiňovaný velký formát plátna. Autorka zde volí, stejně jako tomu je například ve třicátých letech své tvorby, rozvolněný rukopis s až zamlženým efektem, který podtrhuje zvolený motiv a dodává mu na mystické atmosféře.