Tuš na papíře, 10 x 7,5 cm, rámováno, pod plexisklem.
Opatřeno potvrzením pravosti od prof. PhDr. Jaromíra Zeminy.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp.
Viděné dílo pochází z tvorby velkého umělce druhé poloviny 20. století, kým není nikdo jiný než Václav Boštík. Ten znám hlavně pro své mlhoviny či gestické malby, zde přivádí oko diváka do akce jeho tvůrčího konání kresebného cvičení. Hledíme na hlavu realistických kontur. Tato hlava vypodobněna jako cvičná busta hledí do nekonečných dálek. Boštík zde naznačil jak stín této hlavy ale i nejspíše nějaké okno do krajiny či snad úplně jiný námět, tvořený v ruchu přicházejících myšlenek. Dílo je surovým vhledem do Boštíkovy tvorby.