Olej na plátně, 95 x 100 cm, rámováno, datace 1993, signováno vpravo dole Chaba, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením.
Karel Chaba, obrazy z 90. let, Galerie Fronta, 2. 6. 1997 - 19. 6. 1997, pod číslem 4.
Nabízené dílo pochází z palety a štětce autora, jenž byl samoukem a jeho tvorba nebyla tak pod vlivem žádných uměleckých hnutí. Velkou inspirací mu byla malebná zákoutí Prahy, jimiž byl již od svého mládí, kdy jako dvacetiletý se ze Sedlce přestěhoval právě do hlavního města, fascinován a okouzlen. I když nenavštěvoval žádnou výtvarnou školu nelze si nevšimnout uměleckého vlivu, kterou na něj měla díla Jana Zrzavého či Karla Černého a fantazijní náměty od Marca Chagalla. Chaba na plátně Svatý Mikuláš na Malostranském náměstí vyobrazuje jeden z nejznámějších barokních kostelů u nás a to nikoliv v jeho reálné podobě, nýbrž tak, jak ho vidí on sám. Malíř nám díky tomu dává nahlédnout do svého světa imaginace a jeho vlastní fantazijní představě o Praze.