Olej na plátně, 71 x 55,5 cm, rámováno, datace 1954, zezadu na slepém rámu opatřeno potvrzením pravosti PhDr. Fr. Dvořáka z roku 1981.
Richard Fremund v nabízeném díle vykazuje svůj klasický přístup k malířskému projevu. Silné pastózní tahy zde vytvářejí expresivně laděný námět, v daném případě kytice ve skleněné váze. V tazích barevné hmoty je cítit živelnost autorova přístupu, divák je náhle propojen s emocemi, jež se váží k dané malbě. Fremund zdánlivě klidný námět vystavěl tak, že se nám na plátně rozbíhá nový rozměr zvoleného motivu zátiší s kyticí. Hutné tahy zelené vypodobňující listoví či samotné bělavé květy nesou velice sugestivní a expresivní svědectví o autorově přístupu. Richard Fremund byl znám pro svůj bouřlivý a plně prožívající život, jeho malby jsou stejné. Oddávající se kýžené myšlence, zde naplno autor otevírá a s až gestickým přístupem vytváří expresivně laděné, jindy nudné, ale jistě ne v daném případě, zátiší s kyticí plné života.