Objekt, 40 x 30,5 cm, datace 1983, signováno vpravo dole E. Ovčáček 83.
Typická práce autora, jenž se aktivně účastnil výstav Konfrontace I-III v letech 1961–1963 a který kvůli otevřenému odporu vůči Komunistické straně, kdy dokonce podepsal Chartu77, nemohl aktivně vystavovat, tvořil díla zejména pro své blízké a byl tak spíše solitérním umělcem. Jeho signifikantním znakem byla tvorba děl pomocí písmen, kdy jednotlivé litery buď do svých prací otiskl, vyřízl či v případě dřevěných objektů i vypálil. Představované dílo zobrazuje kombinaci sádrového odlitku pravého ňadra připevněného na desce společně s koláží, jež je porůznu natrhována a propalována a na niž nechal autor obtisknout literu počátečního písmena svého křestního jména. Autor zde představuje kontrast měkkého a hladkého ňadra, které na nabízeném díle staví do role ostrého a těžkého předmětu, jež do struktury papíru proniká tak důrazně, až ji natrhuje a poškozuje. Ňadro jako by chtělo proniknout ze zastřeného a zakrytého světa do světa reálného. Přední představitel uměleckého směru lettrismu nám tak dává jedinečnou možnost nahlédnout do svého pojímání nejen světa, ale i ženského těla a její síly.