Olej na plátně, 59 x 97 cm, rámováno, datace 2011, signováno vpravo dole Načeradský 2011.
Autorem oleje s názvem Žižkov není nikdo jiný než Jiří Načeradský. Divák hledí na expresivně vyvedenou ženskou postavu plných tvarů, jak široce rozpřaženýma rukama vítá každičký pohled jejím směrem. Načeradský svou tvorbou spadá mezi zástupce tak zvané Nové figurace, kam lze dále zařadit Michaela Rittsteina či Jiřího Sopka. Načeradský měl napříč svou uměleckou tvorbou různé malířské přístupy, co ale prostupuje celým jeho dílem je ona zmiňovaná lidská figura. V daném případě je žena vystavěna za pomoci liniové malby, která je konturována další, hutnější linií. Postava je zasazena do neidentifikovatelného prostoru temně karmínového odstínu. Lze přemítat, zda právě tento odstín zosobňuje ducha dané pražské části propůjčujíc název dílu či snad přímo žena typu věstonické Venuše. To nelze říci s určitostí říci, jisté je však to, že před sebou máme výtečné pozdní dílo jednoho z nestorů české moderní figurální malby.