027 | DENNÍ DOBY
MUCHA Alfons (1860 – 1939)
- vyvolávací cena: 200 000 CZK
- dosažená cena: 200 000 CZK
Soubor barevných litografií na papíře, 48 x 18 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vždy vpravo dole Mucha.
Alfons Mucha, světoznámý tvůrce secesního plakátu a jedna z vedoucích uměleckých person své doby zde přednáší svůj originální pohled na denní doby. Jeho čtveřice prací na papíře počíná kráskou plavých vlasů Probuzení rána, následně přichází energická diva zosobňující Nádheru dne. Následuje zasněná dívka, jež nás přenáší do Snění večera a celou čtveřici uzavírá Odpočinek noci.