Olej na plátně, 82 x 100 cm, rámováno, datace 1910, signováno vlevo dole Vlaminck.
Tato práce je doprovázena Atestací o zařazení Wildenstein Institutem a bude zahrnuta do připravované digitální databáze Vlaminck, připravované pod záštitou Wildenstein Plattner Institute, Inc. Katalog Raisonné Maurice de Vlaminck bude online katalog, který by měl vyjít v roce 2029.
Léon Werth, Vlaminck: Vingt et une reproductions d´après ses tableaux, Paris, 1925, illustrated pl. 21.
Roger Allard, ""Maurice de Vlaminck"" in L´Art vivant, no. 7, April 1925, illustrated p. 2. Arsène Alexandre, La Collection Canonne: Une histoire en action de l´impressionnisme et de ses suites, Paris, 1930, illustrated p. 23
Arsène Alexandre, ""La Collection Canonne"" in La Renaissance, no. 4, April 1930, illustrated p. 105
Geneva, Galerie Moos, Derain, Vlaminck: Œuvres de 1910 à 1940, 1952, no. 18.
Geneva, Musée de l´Athénée, Maurice de Vlaminck: Du fauvisme à nos jours, 1958, no. 15.
Lausanne, Galerie A. Gattlen, De Monet à Picasso, 1963, no. 38.
Velký zjev počátku 20. století, kdy jako samouk spolu s přítelem A. Derainem a H. Matissem šokovali celou veřejnost svojí výstavou v Salonu d ´Automne v roce 1905, jež vešla do dějin pod názvem „Les Fauves“. Nabízené dílo je z období pozdního fauvismu a přechodu na expresívní postimpresionistický výrazový projev, který je odbornou veřejností a sběrately velmi ceněn. Nabízené dílo odráží všechny finesy, které provází autorovo dílo. A to nejen jeho osobitá pastóznost malby, ale i jistý obsahový vjem, který si diváka získá a již nepustí. V daném případě divák hledí na povodně v Baugival, které zachvátily činžovní dům. Jistá hutnost malby napomáhá emočnímu procítění melancholie, která toliko provází autorovo plátno. I daný formát napomáhá propadnout se do viděného námětu a stát se jeho součástí. Vlaminck mistrně zvládl práci s paletou a taktéž i emočním přenosem. Dílo je ověnčeno mnohými výstavami ještě za života autora, a tak je podtržena vážnost autora vůči dílu. Plátno podobné kvality se na českém trhu objevuje jen zřídka.