Olej na kartonu, 27 x 35 cm, rámováno, datace 1926, signováno vpravo dole Survage 26. Dílo je opatřeno certifikátem Anne Marie Divieto. Provenience: Kolekce Géo-Charles. Nabízené dílo pochází z tvorby ruskofrancouzského malíře finského původu Leopolda Survage. Autor byl zakládajícím členem slavné skupiny Section d‘Or a svou tvorbou spoluvytvářel vývojovou linku moderního umění. Jeho tvorba je reprezentativní součástí avantgardního hnutí surrealistického pojetí, jako je zastoupena v takových světových institucích spjatých s modernou, jako je Musée national d´art moderne Georges Pompidou, Treťjakovská galerie či Musée national d´art moderne Paris. Dílo zde nabízené, pocházející z roku 1926, diváka přivádí do fantaskní krajiny surrealistického pojetí. Hledíme na krajinu připodobňující kraj pobřeží Francie, spojený s přívalem mořského vánku a fregatami na hranici horizontu. V popředí nám autor vystavěl figurální stafáž čítající postavu, jež se snaží halit do neexistujícího stínu jakési kulisy stromoví. Tento majestátní kus se zde tyčí jako kus leporela, které sem ad hoc vsadil autor jako jakousi nadsázku. Přesto má divák pocit jistého souznění všech komponentů, které dohromady tvoři jímavě hřejivou kompozici. Survage si často po vzoru prvních surrealistů hrál s prolínáním reality s fantasknem, a právě nabízené dílo je toho krásným příkladem. Autorovo dílo takovýchto kvalit se na českém trhu objevuje jen zřídka.