Olej na plátně, 73 x 60 cm, signováno vpravo dole Coubine , autorský přípis na zadní straně Mm. Arnaud 28/2/63. Posoudila a pravost díla potvrdila PhDr. Rea Michalová Ph.D. Dílo Otakara Coubina je již na českém území dlouhá desetiletí aklimatizováno, jako příklad toho nejlepšího českého umění francouzské školy. Coubine svou prvotní tvorbou reflektoval expresivní vjemy německých skupin a posléze se dostal svým tvaroslovím malby k neoklasicistní tónině. Autor, známý pro své krajiny severní Provence, se zde profiluje také jako výtečný autor květinových zátiší, tentokrát v podání kytice růží vsazené do malovaného porcelánu. Jemně naivistní podání květeny, spolu s přímo vystavěnou perspektivou prostředí, staví dílo do jasné linie dobové reflexe lomení avantgardních přístupů do poněkud pozvolných návratů k realistickému vypodobnění, přesto s notnou dávkou autorského podpisu. Představené dílo je krásnou ukázkou autorova neobyčejného malířského umění.