Olej na plátně, 30 x 40 cm, rámováno, datace 1970, signováno vpravo dole Hlinomaz 70. Autor Josef Hlinomaz je především znám pro své humorné role, jež hrál buď v oblastních divadlech či z filmového prostředí, kde ztvárnil postavu Grimpa z filmového Limonádového Joe aneb koňská opera či si zahrál i v seriálu Chalupáři. Uměleckou dráhu začíná ne na prknech, která znamenají svět, nýbrž nejprve nastupuje na uměleckoprůmyslovou školu, kde studuje malířství po dobu dvou let. Kvůli neshodám s pedagogy školu opouští a nastupuje na pražskou konzervatoř. Malířství se i nadále věnuje. V jeho obrazech se promítají scény z cirkusového či divadelního prostředí. Hlinomaz měl svůj osobitý umělecký styl, který nazval surneonaivismus, což představuje kombinaci surrealistické formy s naivním zachycením námětu. Malíř si neklade za cíl edukovat veřejnost, jeho díla vždy obsahují dávku humoru, satyry či poezie. Naivní plátno Sklářská výroba zachycuje dva dělníky, skláře, oblečené v kostýmu klauna. Prostor, do kterého malíř figury umisťuje, působí jako divadelní jeviště, v jehož pozadí se nachází kulisy barvitého města. Volba barev a provedení malby působí fantazijním, skoro až pohádkovým dojmem.