Olej na plátně, 70 x 80 cm, rámováno, datace 1999, signováno vpravo dole St. Marco J. Jíra 99. Posoudila a pravost díla potvrdila PhDr. Rea Michalová, Ph.D. Plátno s názvem St. Marco pochází z ruky jednoho z nejosobitějších malířů své generace. Josef Jíra se v plátně velkoformátového rozměru otevřel více než je tomu u jeho pláten typické. Na rozdíl od zádumčivých pohledů na Velkou skálu či biblické náměty v imaginativních kulisách, zde hledíme na náměstí San Marco, slavné benátské náměstí, na němž se tyčí spolu se stejnojmenným svatostánkem taktéž sloup, na jehož vrcholu se skví socha benátského lva, symbol síly a dominance ve středozemním prostoru. Jíra zaujal netypickou kompozice pro své dílo, kdy rozvrstvil postavy v typickém vzezření kyklopského oka po celou plochu náměstí. Postavy zde kráčejí, stojí v čilém rozhovoru či si jen užívají místního podnebí za stolem jednoho z kavárenských stolků. Plátno nepůsobí nijak těžkým emotivním dojmem, naopak se zde objevuje, jakýsi nádech míru a klidu. I ona barevnost palety, jež při daném plátně autor zvolil podtrhává pozitivnost předání. Plátno St. Marco je výtečným díle pevné kvality z podání ruky svého autora.