Olej na kartonu, 39 x 49 cm, rámováno, datace okolo r. 1910, signováno vlevo dole Kaván. Publikováno: František Kaván (1866 – 1941), Dílo, Spolek výtvarných umělců Mánes, Pojišťovna Kooperativa, Praha 2018, str. 492, soupis č. 1095. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Mgr. Michaela Zachaře