Olej na kartonu, 33 x 23,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole O. Bubeníček, zezadu opatřeno přípisem s určením. Tato malá práce vytříbeným stylem autora popisuje krajinu podél řeky Jizery. Jedná se o intimní pohled na jednu z místních zřícenin pohledem zhora, na danou stavbu a vesnici lemující břeh řeky. O technice malby můžeme mluvit jako o postimpresionistickém přístupu, kdy autor díla Ota Bubeníček tvoří námět technikou malby skvrnou, a vytváří tak pocit rozpohybování. Tato živoucí malba přidává kvalitu dílu a zhmotňuje scénu. Bubeníček zde využil ponejvíce živých tónů zelené a hnědozemě. V popředí scény stojí krásně rozkvetlá jabloň, dodávající dílu na citlivosti a figurující jako vyvažující prvek vůči hřmotné a dosti plastické zřícenině. Ota Bubeníček zde projevil svůj cit pro barevnost a předkládá zde pro své dílo netypický, krásný kousek. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.