Olej na plátně, 61,5 x 51 cm, rámováno, signováno vpravo dole Coubine. Květena, předložená divákovi, je krásným příkladem autorovy interpretace lučních barev. Kytice, vsazená do bílé malované vázy, je posazená do prostoru mezi dvojicí misek, které prostor zvětšují a dělají ho uvěřitelným. Květy jsou Coubinem vytvořeny velice jemně a křehce a též přinášejí jakousi zasněnost, která je pro autorovo dílo typická. Co se týče malby, ta je vedena autorem velice citlivě, tahy jsou zde letmé, v mistrném podání nánosu barev. Otakar Coubine v nabízeném díle předává divákovi klid domova, barvu strání a luk, teplo provensálského podnebí a jasné světlo jarního slunce. Nabízené dílo je příkladem jeho výtečné tvorby. Kytice lučního kvítí je krásnou ukázkou malířství a skvělou dražební příležitostí.