Olej na plátně, 62 x 47 cm, rámováno, signováno vlevo dole Vobecký, zezadu opatřeno pozůstalostním razítkem. Opatřeno potvrzením o autenticitě prof. PhDr. T. Vlčka, CSc. Autor díla zde vytvořil krásné vypodobnění daného námětu a přináší divákovi pohled na dílo vysokých kvalit. František Vobecký naložil s námětem aktu velice uvážlivě. Co se týče barevnosti, zde si pohrál s různými tóninami modré a růžové, která se rozlévá od jemně nachové po magentu. Tělo dívky je takřka kresebně vyvedeno a kontury těla jsou takřka vytrženy z modro bílé podušky. Dívka si svým modrým zrakem pronikavě prohlíží příchozího a svou pózou ruky a těla svádí divákův zrak. František Vobecký s námětem pracuje osobitým stylem, zgeneralizoval ho na dřeň a jeho přístup k tvarosloví je přímo lyrický. Akt dívky je jedinečnou autorovou prací s námětem, a přináší tak zajímavou Vobeckého polohu.