Pastel na papíře, 16 x 25 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vlevo dole Kupka, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením. Opatřeno certifikátem pravosti od Pierre Brullé. Tato pastelová studie na papíře je příkladným návrhem autorových myšlenek vedoucích k výslednému plátnu. Nabízené dílo je návrhem, jenž obsahuje barvy, a tak se jedná nejen o návrh komponentu, ale i barevné palety, jež mohla býti použita. Daná kompozice se skládá s organických válců a zahnutých linii a jeho tvarosloví lze připodobnit k pracem typu Organizace grafických motivů či Lokalizace hybných sil. František Kupka touto prací sledoval propracování určité myšlenky a divák se pohledem na práci stává součástí tvůrčí cesty tohoto světoznámého umělce.