Olej na lepence, 35 x 49 cm, rámováno, signováno vpravo dole Luce. Provenience: Soukromá sbírka Paříž. Publikováno: Jean Bouin Luce and Denise Bazetoux- Maximilian Luce, Catalogue raisonné, Paris 1986, vol. II, č. 2467, str. 569. Podané dílo je krásným příkladem práce francouzské školy postimpresionistického ražení. Autor zde výtečně interpretoval duch dané doby, postupující mechanizaci kontrastující s povodím druhé nejdelší řeky Francie Seiny. Luce zde vykazuji velké mistrovství techniky štětce, kdy letmými gesty nanáší barvu, různě jí vrství, využívá valéru odstínů a tvoří tak prostor modré a zelené krajiny. Středobodem díla je v názvu jmenovaný remorkér, který brázdí povodí řeky a střetává se nejen s rybáři na loďkách, ale I s postupně se měnící krajinou. Nejblíže k divákovI sedí postava, která je aspektem lidství, protichůdným vůči remorkéru, zosobňující odedávný život v krajině. Dílo je velice celistvé a i když pracuje s menším počtem fragmentů, je silné a výtečně vyvedené. Maximillien Luce mistrně vevedl, jak koncepci díla, tak práci s barvami. Dílo je skvělým příkladem postimpresionistického ražení francouzské školy a skvělou dražební příležitostí.