Akryl na plátně, 99 x 45,5 cm, rámováno, datace 1992 – 1994, signováno zezadu Vl. Mirvald, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením. Předkládané dílo pochází z tvorby jednoho ze zakladatelů konstruktivistických ražení v Československu a jednoho z neobyčejných tvůrců generace 60. let. Vladislav Mirvald, významný člen skupiny Křižovatka, je jedním z průkopníků nových technik a výraznou osobností neokonstruktivismu. Výtvarník zde přednáší své dílo ze série undulačních válců, s jejichž návrhy začal od roku 1979. Touto tvorbou Mirvald Implikující paralelnost k organické morfologii jen posléze manifestoval ve své tvorbě při Rombergovy křivky jako osy válců. Vertikálně laděné dílo je nejen výpovědí o neutuchající zkoumavé duši autora, ale též je působivým estetickým solitérem.