Olej na plátně adjustovaném na kartonu, 38,5 x 55 cm, rámováno, datace – 30. léta 20. st., signováno vpravo dole P. Kotík.
Pravost posoudil a potvrdil vnuk autora Ing. Arch. Martin Kotík.
Plátno, které je nabízeno do aukce. je jasnou prací jednoho z členů slavné skupiny Ho Ho Ko Ko. Pravoslav Kotík v díle zobrazil dva může s jejich psy na břehu řeky. Nejspíše se jedná o vltavské nábřeží, jedno z míst, kde se Pražané chodívali koupat za horských dní. Autor byl jedním z prvních, který vtiskl svému dílu civilistní nótu spolu se sociálním přesahem námětu. Zde vidíme obyčejný pohled každodenního dne. Jeden z mužů se koupe a zaujímá v daný moment hlavní cíl dvou psů. Druhý, zavalitý muž, se naklání na kraji zděného mola. Pravoslav Kotík vynikal v zachycování běžného života obyvatel města v jejich běžných denních aktivitách, rituálech, práci či odpočinku a nabízené dílo je toho plným a krásným příkladem.