Rudka na kartonu, 55,5 x 134 cm, rámováno, signováno vpravo dole J Jelínek.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp.
Dílo, předložené do aukce, je dílem jednoho z nejzajímavějších umělců české avantgardy, umělce, který stále uniká plnému poznání obecného publika. Jiří REMO Jelínek se v nabízeném díle obrátil ke své tvorbě v duchu neoklasicismu, ke kterému nasměřoval své dílo až do konce své tvorby. Divák hledí na jemně vytvořenou scénu s dvěma ležícími dívkami, zahalenými pouze do tógy, jako by se jednalo o antické krásky. Ty, každá otočena na jinou světovou stranu, nejen vyrovnávají celistvost kompozice, ale taktéž navozují efekt zrcadleni. Dívky jsou zasazeny do přímořské krajiny, jež je z jedné strany ohraničena náznakem skalisek a po celé délce díla horizontem mořské hladiny. Na té se prohání dvě malé plachetnice, které plně dotváří přímořskou idylu. Aktérky Jelínkovy kresby leží v až aranžovaných pozicích, přesto s takovou lehkostí, která jen podtrhuje tuto klidnou atmosféru. Dívku v popředí, jejíž tvář divák má to privilegium vidět, jsme přistihli při četbě knihy, při rozjímání nad věděním. Jiří REMO Jelínek se v díle projevil jako hrdý pokračovatel klasicistního směru a jeho interpretace oné letní idyly v duchu antických kulis v podobě dvou krásek je výtečným příkladem autorovy poválečné práce.